Упатство за употреба Choco Lite

Упатство за употреба на чоколаден коктел Choco lite

Инстант коктел за интензивно слабеење Choco Lite има богата природна формула. Опишан е како сеопфатно дејство 3-во-1 што помага во чистење, уредување и тонирање на телото. Клиентите во Македонија се исто така задоволни од начинот на работа. Тие го споделуваат своето задоволство со прегледи, повратни информации и повратни информации за форумите. Корисниците сметаат дека производот има подобри резултати од другите алтернативи на пазарот.

Најважно е да ги следите упатствата на производителот на чоколадни шејкови Choco lite. Следењето на упатствата за употреба на производителот промовира метаболички процеси и процеси на детоксикација. Производот содржи природни екстракти кои го негуваат и зајакнуваат организмот. Нема докази дека тие предизвикуваат непријатни несакани ефекти.

упатства за употреба Choco lite

Како да користите коктел од чоколадо? Како да направите чаша Choco lite за да започнете да слабеете?

  1. Земете 2 лажици од супстанцијата и растворете ја во 200 ml. прочистена вода или обезмастено млеко.
  2. Мешајте додека не добиете добра конзистентност. Нека седат 10 минути, а потоа промешајте повторно. Користете шејкер по потреба.
  3. Пијте рано наутро ако е можно. Не е важно дали е пред или после оброкот. Пијте дневно 1 полн календарски месец.

Препораки за употреба на чоколаден коктел Choco lite

Главната основа за губење на тежината е здравата исхрана. Следете ги лесните упатства за да ги зголемите резултатите од слабеењето.

  • Ограничете го сопственото мени на природни протеини, масти и јаглехидрати. Природно месо, домашни производи, здрави житарки, разни јаткасти плодови итн.
  • Намалете го внесот на забрзани јаглехидрати, како што се чоколадо, гранулиран шеќер и разни слатки.
  • Јадете помалку и поделете го денот на неколку закуски. Подобро е да се јаде 5-6 пати, но во мали делови, отколку 1-3 пати, но големи.
  • Внимавајте на хидратација, пијте и најмалку 1, 5 литри. вода на ден.
  • Спиј убаво.
  • Горенаведените препораки можат да помогнат не само во подобрувањето на резултатите од Choco lite, туку и во подобрувањето на целокупната благосостојба.

Контраиндикации и индикации за употреба на Choco lite

Изгледате добро - сите работат напорно, било да е тоа маж или жена. Еве ги главните причини зошто треба да го земете нашиот чоколаден шејк и кои можат да бидат контраиндикациите:

Контраиндикации и индикации
Индикации Контраиндикации
Дебелина и прекумерна тежина за вашето тело Различни осипувања поврзани со акни (акни, мозолчиња и сл. ) Проблеми со јадење. < Единствената причина што нешто може да оди на два начина е затоа што имате индивидуална нетолеранција кон една од состојките.